4 Nisan 2011 Pazartesi

Milano'ya bahar tam geldi!!

Milano'ya bahar erken geldi. Daha dogrusu erken demeyelim ama farklı geldi. Her zaman Mart sonu Nisan başı ağaçlar çiçek açar veya yaprakları filizlenir ve etraf yemyeşil olur. Kuşlar cıvıl cıvıl öter.Güneş gündüz hafiften ısıtmaya başlar akşamları serin olur ve yedi gibi bahçeden eve kaçarsınız. Halbuki bu sene 22 derece. İlk defa 30 Mart günü kaloriferleri söndürdük.Çok mutluyum. İzmir ve İstanbul'dan sıcak.Hep aklım kalırdı bu sene kalmıyor.Dün kızımla üç saat bisikletle dolaştık.Biraz fotoğraf çektim sizlerle paylaşmak için. Akşam saat sekızbuçukta ben bahçede oturmuş martinimi yudumluyordum ve hava ılıktı.İnanılmaz bir durum burası için.İşin güzeli bu dönem sivrisineklerde yok. Normalde tam dışarıda oturma dönemi ama üşürsün içeri girersin tam havalar ısınır bu sefer sivriler başlar.Bu aralar sanki yaz gecesi gibi.Rutubet hissetmeden üşümeden o saate kadar dışarıda kaldım.Umarım bu şekilde devam eder.Rüya gibi.


 Biraz fotoğraflara bakın içiniz açılsın.Blogu ihmal ettim.Blogspot kapanma işiüzdü beni.Belki de açıldı ve bu çiçekler kutlama olacak.Ne olur kim okursa üşenmeden yorum yazsın ve ben tam olarak blogspot Türkiye'de açıldığına emin olayım.

2 yorum:

KUZUM dedi ki...

Merhaba cnm,
Uzun bir aradan sonra nihayet artık girebiliyoruz oleyyyyyyyyyyyy:))
Süper resimler ,bahar gelmiş hakikatten sizin oralara. Bahçen yine çok güzel gözüküyor ellerine sağlık cnm .

Tadına varın bol bol:))
Sevgiler,kocaman öpücükler sana İzmir'den

Carriemel dedi ki...

canım ya çok sevindim okumaya başladığına. bahar çok güzel bu sene burada. 24 derecelerdeyiz. sivrisinek sezonu başlamadan tadını çıkartıyoruz. dünde büsikletle çıktık ailecek annemi de alıp.